KONYA BOZKIR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İŞKUR TYP PERSONEL ALIMI

İŞKUR TYP PERSONEL ALIMI

Müdürlüğümüze bağlı okulların bakım, onarım ve temizlik ihtiyaçlarının giderilmesi faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere kamusal hizmetlerin desteklenmesi amacıyla 9 ay süreyle Toplum Yararına Program uygulanacaktır.

Başvurular 28.08.2023-01.09.2023 tarihleri arasında 5 gün süresince; İŞKUR birimlerimiz, e-Devlet, ALO 170 ve  www.esube.iskur.gov.tr üzerinden alınacaktır.

İşe başlama tarihi 11.09.2023, iş bitim tarihi 10.06.2024 olarak belirlenmiştir.

Katılımcılar Noter Kurası ile belirlenecek olup, katılımcı seçim yeri/zamanı/sonuçları hakkında İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden bilgi alabilirler.

TYP kayıt numaraları ekte yer almaktadır.

 

Katılım şartları: (Genelge Hükümleri ayrıntılı incelenmelidir.)

19 yaşından gün almış olmak;

Açık öğretim öğrencileri hariç öğrenci olmamak;

Emekli ve malul aylığı almamak;

 

İsteğe bağlı sigortalılık hariç sigortalı sayılan kişiler TYP ye katılamaz. .  Hane geliri bir aylık asgari ücretin net tutarının bir buçuk (1,5) katını (17.100,00 TL) aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP ye katılamaz..

 

Bir katılımcı TYP'den en fazla dokuz ay yararlanabilir. TYP'lerden 27/9/2017 tarihinden itibaren dokuz ay ve daha fazla süreyle yararlanmış olanlar için azami süre tamamlanmış sayılır.

 

Katılımcılar, yükleniciden onay almak şartıyla hafta tatili ve resmi tatiller hariç 10 (on) güne kadar ücretsiz izin kullanabilir. Sağlık sorunları, evlenme, doğum ve birinci derece yakınların vefatı ve benzeri durumlar da 10 (on) günlük ücretsiz izin kapsamında değerlendirilir.

Demirasaf Mahallesi Demirasaf Cad. No 53 BOZKIR KONYA - 0 332 426 16 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.