KONYA BOZKIR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZ ÖĞRETMENLERİNE ÖĞRENEN LİDER ÖĞRETMEN SEMİNERİ

İLÇEMİZ ÖĞRETMENLERİNE ÖĞRENEN LİDER ÖĞRETMEN SEMİNERİ

Milli Eğitim Bakanlığı ile Öğretmen Akademisi Vakfı arasında imzalanan protokol gereğince, ilçemiz öğretmenlerine Öğretmen Akademisi Vakfı Eğitimcileri Ali AKARSU ve Ahmet GÜZEL tarafından "Öğrenen Lider Öğretmen Semineri" verildi.

Bu eğitimde, öğretmenlerin entelektüel, kişisel, mesleki, duygusal ve sosyal gelişimlerinin desteklenmesi hedeflenmektedir. İçerik, öğretmenlerin bilgiyi değil, öğrenmeyi öğreten liderler olarak gelişmeleri amacıyla oluşturulmuştur.

Etkinlikler eğitimin bir parçası olarak kullanılmakta ve “öğrenen odaklı” bir çalışma yapılmaktadır. Eğitimin içeriği, yapılandırmacı yaklaşım temelli olup, MEB tarafından hazırlanan “Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlikleri” ile ilişkilendirilmiştir.
Okul temelli mesleki gelişim yaklaşımıyla, aynı okul kültürünü paylaşan öğretmenlerin, meslektaş dayanışması geliştirmeleri eğitimin önemli hedeflerinden biridir.

Eğitim yaparak yaşayarak öğrenmeye uygun kurguda düzenlenmiştir. Eğitimler sırasında küçük gruplarla yapılan çalışmalar sayesinde her bir öğretmen kendini daha kolay ifade edebilmekte, her birinin grup içi etkileşimlerdeki rolü artmakta ve kazanımları daha fazla olmaktadır.

 

İki grup olarak planlanan eğitim, İlk olarak 25-26 Şubat tarihlerinde Bozkır Anadolu Lisesi öğretmenleri ve Lokman Hekim M.T.A.L. öğretmenlerine verilirken, 2-3 Mart tarihlerinde Bozkır İmam Hatip Lisesi ve Serüstat M.T.A.L. öğretmenlerine verildi. İlerleyen tarihlerde devamı planlanan eğitimlerimiz ilçemizdeki tüm okul/kurumlarımıza verilecek olup; emeği geçen herkese teşekkür ederiz.


04-03-201904-03-201904-03-201904-03-201904-03-2019

Demirasaf Mahallesi Demirasaf Cad. No 53 BOZKIR KONYA - 0 332 426 16 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.