KONYA BOZKIR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB OKULLARA TYP KAPSANMINDA TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALIYOR.

MEB OKULLARA TYP KAPSANMINDA TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALIYOR.

25-08-2022İŞKUR TYP BAŞVURU ŞARTLARI

İŞKUR üzerinden yayımlanan duyuruda TYP personel alımına başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerektiğine yer verildi:

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- Kuruma kayıtlı olmak,

- 18 yaşını tamamlamış olmak,

- 31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK'ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak,

- Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,

- Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç).

- Başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP'lere Adres Kayıt Sistemine (AKS) göre aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilmektedir.

- AKS'ye göre aynı adreste oturanların, gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen bir aylık asgari ücretin net tutarının bir buçuk (1,5) katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP'den yararlanamamaktadır.

- 27.09.2017 TARİHİNDEN SONRA PROGRAMLARDAN 9 AY VE DAHA FAZLA SÜRE İLE FAYDALANAN KİŞİLERİN AZAMİ YARARLANMA HAKKINI TAMAMLADIĞI KABUL EDİLMİŞTİR.   9 AYDAN AZ YARARLANAN KİŞİLERİN PROGRAMDAN 9 AYDAN KALAN SÜRELERİ KADAR YARARLANABİLECEĞİ HÜKÜM ALTINA ALINMIŞTIR

- AYNI ADRESTE İKAMET EDEN BAŞVURU SAHİPLERİNDEN YALNIZCA 1 TANESİ PROGRAMDAN YARARLANABİLMEKTEDİR.

- HANE GELİRİ ASGARİ ÜCRETİN 1.5 KATINI (8.250,52 TL) AŞMAMASI.

Demirasaf Mahallesi Demirasaf Cad. No 53 BOZKIR KONYA - 0 332 426 16 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.