KONYA BOZKIR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI

Çanakkale binlerce yıllık tarihimizin destansı ve kahramanlık ruhunun adıdır. Çanakkale ecdadımızın dünyaya haykırdığı bağımsızlık sözüdür. Tarihin eşine ender rastladığı bir savunma harbidir. Türk Milleti'nin var olma mücadelesinin emsalsiz destanlarından biridir.

Vurulup, tertemiz alnından, uzanmış yatıyor,

Bir hilal uğruna yarap ne güneşler batıyor.

Ey bu topraklar için toprağa düşmüş asker

Gökten ecdat inerek öpse o pak alnı değer.

Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın?

Gömelim gel seni tarihe desem sığmazsın.

Çanakkale; Bozkırlı Ömer oğlu Hüsnü, Cideli Mehmet Çavuş, Yozgatlı Kınalı Murat, Afyonlu Yiğit Mustafa, Ezineli Yahya Çavuş gibi şehadetle şereflenen vatan evlatlarını toprağında barındıran destansı hikayesidir. Çanakkale; Dünya savaş tarihinin ilk ve tek "ölüm emrinin" tereddütsüz verildiği cephedir. Çanakkale; eşini, çocuklarını gözünü kırpmadan cepheye gönderen Türk kadınının zaferidir.

Bu derin ve müteşekkir duygularla 18 Mart Çanakkale Zaferinin 106. Yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü münasebetiyle de; Aziz şehitlerimize Yüce Allah'tan (cc) rahmet diliyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

ÇANAKKALE GEÇİLMEZ

Ramazan Özgür TUNÇ  

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Demirasaf Mahallesi Demirasaf Cad. No 53 BOZKIR KONYA - 0 332 426 16 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.