KONYA BOZKIR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN 12 MART MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN 12 MART MESAJI

Her kelimesinde inanç,her dizesinde iman,her kıtasında cesaret ve kararlılık olan İstiklal Marşımız; karanlık ufkun ardından doğacak şafağı müjdelemiş, bu çerçevede bağımsızlık özlemini ateşlemiştir.

12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde büyük bir coşkuyla ve oy birliğiyle milli marş olarak kabul edilen İstiklal Marşımız, milletimizin hür ve bağımsız yaşama sevdasından taviz vermeden yeniden var olma mücadelesinin simgesi olmuştur. Milletimizin duygularına tercüman olan bu destansı eser;vatan,millet,istiklal ve din sevgisiyle yoğrulmuş Milletimizin, bu kutsal değerlerine göz dikenlere karşı gösterdiği büyük kahramanlıkların,eşsiz dizelerle tezahürüdür.

Mehmet Akif, İstiklal Marşı'nda müstesna kişiliğiyle, milletimizin istiklal mücadelesindeki azim ve kararlılığını aynı potada birleştirmiştir.Tarihten silinmek istenen bir milletin istiklali için yapması gereken fedakârlıkları, sarılması gereken değerleri kendi üslubuyla şiirsel ifade etmiştir.

Yüksek ahlakı,etkileyici kişiliği,toplumsal sorunları yürekten anlatışı,Akif'in İstiklal Marşımızın şairi olması kadar,milletimizin daima ortak bir değeri olmasını da sağlamıştır.

Bilindiği gibi yakın zamanda TBMM nin,kabulün 100.yılı kapsamında 2021 yılını "İstiklal Marşı Yılı" ilan etti. Yine 05 Mart 2021 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da yayımladığı bir genelgeyle 2021 yılını "Mehmet Akif ve İstiklal Marşı Yılı" olarak kabul etmişlerdir.

12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulü 'nün 100.Yıl dönümü vesilesi ile bizi biz yapan değerlerimizi yüreklerimizde her daim hissetmemize vesile olan istiklal marşımızı bizlere hediye eden "Milli Şairimiz" Mehmet Akif Ersoy'u, bütün Şehit ve Gazilerimizi rahmet,minnet ve şükranla anıyorum.

Allah,bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.

Ramazan Özgür TUNÇ

İlçe Milli Eğitim Müdürü 

Demirasaf Mahallesi Demirasaf Cad. No 53 BOZKIR KONYA - 0 332 426 16 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.