KONYA BOZKIR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Aziz milletimizin kahraman ordusuyla birlikte tarihin seyrini değiştirdiği 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 98.yılını coşkuyla kutladığımız bu günde, böyle bir milletin evlatları olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

İstiklaline aşık, cefakar milletimiz, kahraman ordusuyla beraber bu inancını zırh gibi kuşanarak bu toprakları bizlere vatan kıldı. 26 Ağustos 1071'de Sultan Alparslan'ın açtığı kapı, 30 Ağustos 1922'de Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile ebediyen Türk yurdu olarak mühürlendi. Bu zafer; Türk Milleti'nin özgürlüğüne, bağımsızlığına ve ülke bütünlüğüne olan inancının eseridir.

Bağımsızlığı genlerine kodlamış bir milletin zulme ve istilaya karşı verdiği bu eşsiz mücadele, tarihe altın harflerle yazılırken kutsal vatan toprağına bin yıldır silinmez izler bırakan ecdadımızın kutlu mirasına canımız pahasına sahip çıkacağız.

Bu cennet vatanı bizlere yurt eden, bu uğurda verdikleri destansı mücadele ile 30 Ağustos Zaferi'ni armağan eden başta Cumhuriyetimizin kurucusu, Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu mukaddes topraklar için canını feda eden aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, saygılar sunuyorum.

Ramazan Özgür TUNÇ  

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Demirasaf Mahallesi Demirasaf Cad. No 53 BOZKIR KONYA - 0 332 426 16 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.