KONYA BOZKIR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenci Yerleştirme Komisyonu Çalışmaları

Herhangi bir liseye yerleşemeyen öğrenciler okullardaki boş kontenjanlara öğrenci yerleştirme komisyonunca yerleştirilecek.
Öğrenci Yerleştirme Komisyonu Çalışmaları

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından gerçekleştirilen, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki yerleştirme sonuçları 'meb.gov.tr' internet adresi üzerinden açıklandı. Yerleştirme esas nakil sonuçlarının ilan edilmesinin ardından LGS'de hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler boş kalan kontenjanlara yerleştirme başvuruları illerde kurulan yerleştirme komisyonlarınca değerlendirilecek.

Tercih döneminde yapılan tercihle bir ortaöğretim kurumuna yerleşemeyen öğrencilerin istedikleri ve boş kontenjanı olan bir ortaöğretim okul türüne yerleştirilmesi için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce öğrenci yerleştirme komisyonu kuruldu. 24-26 Ağustos tarihleri arasında açıkta kalan öğrenciler yerleştirme komisyonuna müracaat edecek ve 28 Ağustos tarihinde okullarda bulunan boş kontenjanlara yerleştirileceklerdir.

Halen herhangi bir liseye yerleşmeyen öğrencilerin mağduriyet yaşamamaları için belirlenen süre içinde velileriyle birlikte müdürlüğümüze müracaat etmeleri gerekmektedir.

Demirasaf Mahallesi Demirasaf Cad. No 53 BOZKIR KONYA - 0 332 426 16 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.