KONYA BOZKIR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Özgür TUNÇ'un Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Özgür TUNÇ'un Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

      Her yıl olduğu gibi bu yıl da hep birlikte yeni eğitim-öğretim yılına başlayacak olmanın heyecanını, sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz. 2019-2020 eğitim-öğretim yılının sevgili öğrencilerimize, öğretmenlerimize, okul yöneticilerimize, okul çalışanlarına ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum.

     Bakanlığımızın ilke ve hedefleri doğrultusunda hazırlanan ve eğitimimizde çığır açacak olan 2023 Eğitim Vizyonu'nu rehber edinmiş eğitimciler olarak; geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin 'Demokrasi' ve 'Milli İrade' konularında daha fazla bilinçlendirilmesi gayesini en önemli unsur olarak görmeliyiz. Millet olarak biliyoruz ki; şanlı ecdadımızdan aldığımız emaneti koruyup daha da ileriye taşıyacak olan çocuklarımız ve gençlerimizdir. Bu nesli yetiştirip, geleceğe hazırlayacak olan öğretmenlerimize büyük görev düşmektedir.

     Sevgili öğrenciler, bu eğitim-öğretim yılında da yeteneklerinize ve isteklerinize göre yeni yeni başarılar kazanmanızı arzularken;  derslerinizde, sportif, sanatsal ve kültürel etkinliklerinizde sorumluluk sahibi olarak özenli ve sistemli çalışmayı kendinize ilke edinmenizi temenni ederim. Öğretmenleriniz ve arkadaşlarınızla saygı, sevgi temeline dayalı, hedefini belirlemiş, gayretli öğrenciler olarak başarılı bir öğretim yılı geçireceğinize inanıyor ve kucak dolusu sevgilerimi sunuyorum.

     Değerli veliler, çocuklarımızın yetişmesinde sizlerin katkısı çok büyüktür. Olumlu ve yönlendirici desteğinizle ve çocuklarınıza yapacağınız rehberlikle onların özgüvenlerinin artmasına katkı sağlayacaksınız. Bunları yaparken okul-aile işbirliği esasına dayalı olarak öğretmen ve okul yönetimi ile sürekli iletişim kuracağınıza inanıyorum.

     Değerli öğretmen arkadaşlarım,çocuklarımız ve yarınlarımız değerlidir. Onları eleştirel ve yaratıcı düşünen, iletişim becerileri gelişmiş, araştıran, sorgulayan, problem çözebilen, bilgi teknolojilerini kullanabilen, girişimci, Türkçe`yi doğru, etkili ve güzel kullanabilen bireyler olarak yetiştirmek bizim asli ve ulvi görevimizdir. Çocuklarımızı okullarımızda ve sınıflarımızda sizlere emanet etmekten gurur duyuyor, bu eğitim-öğretim yılının hep birlikte yeni mutluluk ve başarılara tanıklık edecek güzel bir yıl olmasını diliyorum.

     Ve bizler önce İNSAN diyoruz.

     Bu vesile ile 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı'nın fedakâr öğretmenlerimize, saygı değer velilere ve gözbebeğimiz sevgili öğrencilere hayırlı olmasını diliyorum.

                               

                                                                                                                                                                                             Ramazan Özgür TUNÇ

                                                                                                                                                                                          İlçe Milli Eğitim Müdürü

Demirasaf Mahallesi Demirasaf Cad. No 53 BOZKIR KONYA - 0 332 426 16 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.