KONYA BOZKIR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KOP Okuyor Projesi Değerlendirme Sonuçları

KOP Okuyor Projesi Değerlendirme Sonuçları

KOP OKUYOR PROJESİ

 

“KOP Bölgesi’nde Okuma Alışkanlığı ve Kültürünün Artırılarak Sürdürülebilirliğin Sağlanması Mali Destek Programı”

 

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın 2014-2018 yıllarını kapsayan KOP Eylem Planı’nda belirlenen amaçlara uygun olarak, ulusal ölçekli stratejiler doğrultusunda; KOP Bölgesi’nde Okuma Alışkanlığı ve Kültürünün Artırılarak Sürdürülebilirliğin Sağlanması Mali Destek Programı 2016 yılı proje teklif çağrısı başlatılmıştır.

 

Programın amacı 

KOP Bölgesi’nde yer alan Aksaray, Karaman, Konya, Nevşehir, Niğde ve Yozgat illerinde okuma kültüründe farkındalık oluşturularak sürdürülebilir hale getirilmesi, öğrencilerin okuma ve yazma alışkanlıklarının geliştirilmesi, bu illerde projelerin uygulanması, koordinasyonunun sağlanması ve projelerin izlenmesi amaçlanmaktadır. 

 

6 ilde KOP Okuyor Projesi kapsamında, 683 proje arasından Değerlendirme Kurulu tarafından 75 proje seçilmiştir. Bu projeler arasından 31 ilçeli İlimiz Konya´dan toplam 30 Proje geçmiştir. Bu projelerden 2 si ilçemiz Bozkır´ın;

 

Bozkır Hacılar İlkokulu - Ortaokulu "Elimdeki Dünya";

 

Vali Kemal Katıtaş İlkokulu "Ailemle Okuyorum" projeleridir. 

Demirasaf Mahallesi Demirasaf Cad. No 53 BOZKIR KONYA - 0 332 426 16 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.