KONYA BOZKIR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Ahi Evran ve Ahilik" Ana Temalı "Yardımlaşma ve Adil Paylaşım" Konulu Resim YarışmasıUNESCO tarafından anma ve kutlama yıl dönümleri arasına alınan Ahi Evran'ı ve yüzlerce yıldır bu topraklarda Ahilik geleneğini yaşatmış tüm esnaf ve sanatkarlarımızı rahmetle yad etmek, Ahilik Teşkilatını ve Ahilik İlkelerini dünyaya tanıtmak, Ahilik Teşkilatının "Halka hizmet, Hakka hizmet anlayışı" ile Anadolu ticaretinin ve sanat dallarına sağladığı katkıları gelecek nesillere aktarmak amaçları ile 20 Şubat 2021 tarihli ve 31401 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan ilgi (a) 2021/4 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesiyle; 2021 yılı boyunca yurt genelinde ve yurt dışında çeşitli faaliyetler tertiplenmesine karar verilmiştir. Bu kapsamda yıl boyunca tertiplenecek etkinliklerin Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda ilgili kamu kurum ve kuruluşlarıyla birlikte yürütüleceği, etkinliklere ilişkin logo, afiş, duyuru, davetiye, ilan ve benzeri belge ve görsel dokümanların Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenecek kurumsal kimliğe uygun şekilde kullanılacağı hükme bağlanmıştır.

Bu bağlamda eğitim çağındaki çocukları kalıcı eserler bırakmaya özendirmek, Ahilik konusunda bilgilendirmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Çok Programlı Anadolu Liseleri bünyesinde mesleki eğitim alan öğrenciler ile Mesleki Eğitim Merkezleri öğrencilerini (Hazırlık, 9. 10. 11 ve 12. sınıflar) kapsayan "Ahi Evran" ve "Ahilik" ana temasında "Yardımlaşma ve Adil Paylaşım" konulu bir resim yarışması düzenlenmesi talep edilmiştir.

Ticaret Bakanlığının söz konusu talebi Genel Müdürlüğümüze bağlı Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Çok Programlı Anadolu Liseleri bünyesinde mesleki eğitim alan öğrenciler ile Mesleki Eğitim Merkezleri öğrencilerini (Hazırlık, 9. 10. 11 ve 12. sınıflar) kapsayan "Ahi Evran ve Ahilik" ana temalı "Yardımlaşma ve Adil Paylaşım" konulu bir resim yarışması ilgi (b) Yönetmelik çerçevesinde düzenlenmesi planlanmaktadır.

Demirasaf Mahallesi Demirasaf Cad. No 53 BOZKIR KONYA - 0 332 426 16 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.