KONYA BOZKIR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

16. ULUSLARARASI MEB ROBOT YARIŞMASI

16. ULUSLARARASI MEB ROBOT YARIŞMASI

16. Uluslararası MEB Robot Yarışmasının, 16-19 Ekim 2024 tarihleri arasında Erzurum'da,  Milli Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü koordinesinde, Erzurum İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülecektir.

Yarışma Temel Seviye Çizgi İzleyen (ortaokul ve dengi okullar), Tasarla-Çalıştır (ortaokul ve dengi okullar), Tozkoparan Robot (ortaokul ve dengi okullar), İleri Seviye Çizgi İzleyen, İnsansız Hava Aracı (Mini Drone), Mini Sumo, Tasarla-Çalıştır, Yumurta Toplama, Labirent Ustası, RC Sabit Kanat Uçak, Serbest Proje, Su Altı Robot (SAR) ve Otonom Araç kategorisi olmak üzere 13 (on üç) kategoride gerçekleştirilecektir.

16. Uluslararası MEB Robot Yarışmasının Uygulama Kılavuzu, İş Kalemleri ve Kategori Kılavuzlarına ait dokümanlar Bakanlığımız Mesleki ve Eğitim Genel Müdürlüğünün https://robot.meb.gov.tr/ internet adresinde de yayınlanmıştır.

Söz konusu yarışmaya İlçemizdeki tüm ortaöğretim okulları ile ortaokullar katılabileceklerdir.

Demirasaf Mahallesi Demirasaf Cad. No 53 BOZKIR KONYA - 0 332 426 16 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.