KONYA BOZKIR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Ülkemiz 15 Temmuz 2016 akşamında FETÖ terör örgütü tarafından alçakça bir darbe girişimine maruz kaldı.

15 Temmuz gecesi ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakâr millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı.

Milletimiz sokakları ve meydanları doldurarak, hayatları pahasına tarihte eşine az rastlanır bir feraset ve özveri ile vatanına, demokrasisine ve özgürlüğüne sahip çıkmış ve bu hain darbe girişimini tüm imanı ve cesaretiyle bertaraf etmiş, tarihin tozlu sayfalarına mahkûm etmesini bilmiştir. Bundan sonrada, tüm vatan evlatlarının Cumhuriyetimizi birlik içinde, asil geçmişimizden aldığımız cesaretle gözlerini kırpmadan dâhili ve harici tüm tehlikelere karşı duracağına olan inancımız tamdır.

Darbe girişimine karşı kahramanca mücadele verirken yaşamlarını yitiren 15 Temmuz şehitlerimizi ve bu topraklar için can veren tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyor, tüm gazilerimize de şifalar diliyorum.

Ramazan Özgür TUNÇ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Demirasaf Mahallesi Demirasaf Cad. No 53 BOZKIR KONYA - 0 332 426 16 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.